Srazy sokolníků

 

Tato akce se datuje od podzimka roku 2009. Prvním důvodem ke zorganizování této, mohu říci již tradice je možnost získání nějakých finančních prostředků pro sdružení za umožnění lovu sokolníků s dravými ptáky v honitbě našeho sdružení. V době kdy shání finanční prostředky na běžný chod neziskové organizace každý jak se dá přišel člen našeho sdružení p.l.Kopal s touto možností, jelikož je zároveň členem sokolnického střediska Praha východ. Tuto možnost jsme zvážili a rozhodli jsme se tuto akci zorganizovat a spojit posezení po lovu s posezením s vlastníky honebních pozemků které nám pronajímají , hudbou a společnou večeří v roce 2009 v sále u Zemanů.

Ulovena byla liška,srna,bažantí kohout a slepice.

(  r 2009 foto zde)  ( více foto zde - web Petr Vlasák)

 

Jelikož se nám ale i pozvaným sokolníkům a i veřejnosti celá akce líbila , domluvili jsme se na další setkání sokolníků na podzim roku 2010 zároveň s ukázkami dravců a sov sokolníkem p.M.Zalešem , lovem v honitbě, po lovu společným posezením lovců, myslivců a pozvaných vlastníků honebních pozemků ,v průběhu večera jmenování nejúspěšnějšího sokolníka za  krále lovu ,večeří a taneční zábavou na parketě v Chrášťanech se zvěřinovou tombolou i pro veřejnost .

Ulovena byla liška , srnec , srna , bažant kohout 2 ks.,bažant slepice 1ks.

 (r.2010 foto zde)

 

 V roce 2011 jsme celou akci včetně taneční zábavy a tomboly  zorganizovali znovu 24.9., za krásného sluného počasí a hojné účasti diváků byli předvedeny ukázky se supem chocholatým,kání lesní ,kání Herisovou,pro nás neznámou s Ameriky a se sovou pálenou  na hřiští v Chrášťanech .

 

  Při lovu v honitbě byli uloveny dva kusy srn,dva kusy srnčat a 8.kusů bažanta kohouta.  

( r.2011 foto zde)

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode